- ים של דמעות

1985
הפלייליסט הבא לקוח מאתר Youtube.
במידה והוא מפר את זכויות היוצרים שלך, הדרך היעילה ביותר להסירו היא לדווח לאתר Youtube באמצעות הקישור הבא.

זוהר ארגוב ז"ל בתקליטו השישי ואלבומו החמישי "ים של דמעות", שראה אור לראשונה באוגוסט 1985. זהו תקליטו הראשון של ארגוב שהופק ע"י אביגדור בן-מוש מחברת "בן-מוש הפקות", לאחר 4 שנים של עבודה משותפת עם ה"אחים ראובני", איתם רשם הצלחה גדולה. התקליט "ים של דמעות" הפך להצלחה גדולה ושיר הנושא, שבוצע במקור ע"י הזמרת אווה פרנסיס – הפך ללהיט גדול עם ביצוע שהפך למיתוס.

מעריציו הרבים של ארגוב כבר לא יכלו שלא להבחין בירידה ביכולת הביצוע של ארגוב, ובאותה שנה נחשפה לראשונה בעיתונות בעיית הסמים של ארגוב, וההשפעה בהחלט נשמעה בבירור בתקליט וזאת למרות היכולת המרשימה בטונים הגבוהים בתקליט. למרות כל אלה, גם ברגעים בהם נשמעה הירידה ביכולת – אין שני לביצועיו של ארגוב. למרות שהתקליט הצליח במכירות – ההזמנות להופעות של ארגוב באותה שנה היו בירידה תלולה.

בתקליט ביצע ארגוב גרסאות כיסוי שונות לשירים ישנים, בהם שיר הנושא שבוצע במקור כאמור ע"י אווה פרנסיס, מחרוזת משירי ג'ו עמר, "זה לא עובר" (הנקרא במקור "להיות לבד") שבוצע במקור ע"י מירי אלוני ו"עמוק עמוק" שבוצע במקור ע"י אריק לביא. השיר "מלאך ושטן" נכתב במיוחד עבור ארגוב לפסטיבל "דרור – למנצח שיר מזמור תשל"ה" שנערך באותה השנה. ארגוב דורג בסיום אותו הפסטיבל במקום ה-8, ובמקום הראשון זכה חיים משה עם השיר "עד כלות הנשימה".

באותה שנה המתיחות בין משה לבין ארגוב הייתה עודנה בשיאה, למרות הכחשות הדדיות של השניים בעיתונות כי "אין יריבות וחצי יריבות בינינו", כדברי משה. הסיבה לפירוק השותפות בין ארגוב לראובני קיבלה גרסאות שונות. גירסתו של ראובני הייתה שה"אחים ראובני" הם אלה שהתירו את החוזה ביניהם מכיוון שלא יכלו להשתלט על ארגוב ועל הירידה בתפקודו. מקורביו של ארגוב אז ידעו גם לספר שהסיבה שארגוב נטש את ה"אחים ראובני" היא בעיקר בעקבות הצלחת תקליטו של חיים משה "תן לזמן ללכת", שהיה ללהיט ענק ושבר שיאי מכירות, וארגוב לא יכל לשאת את העובדה שהוא אינו האמן המועדף והראשי אצל ה"אחים ראובני".

את התקליט "ים של דמעות" עיבד מרסל לידג'י, שחזר לעמדת המעבד המוזיקלי כ-4 שנים מאז התקליט "היו זמנים", בשיתוף עם להקת "ברוש" המפורסמת. את השירים "ים של דמעות" ו"מלאך ושטן" עיבד יגאל חרד.

קרדיט לחן עובד, חבר בצוות האתר ולדף "היכל התהילה של המוסיקה המזרחית" על התקציר.

רשימת שירים

  • 1. "ים של דמעות"
  • 2. "בלילה"
  • 3. מחרוזת: "זה לא עובר", "עמוק עמוק"
  • 4. "מלאך ושטן"
  • 5. "אמא טובה"
  • 6. מחרוזת: "יד ענוגה", "פעם פעם", "צעיר בלב", "לשכת העבודה", "לא אשכח אמא"
  • 7. "בואי הלנה"

 

תגובה אחת בנושא “ים של דמעות”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פאנל משתמש

קטגוריות

סקר

באיזה מדור הייתם רוצים יותר כתבות באתר?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

תגובות אחרונות