שירלי צפרי – "בשבילי"

את הכתבה הבאה לא ידעתי אם להכניס לפינת "הנוסטלגיה" או שמדובר בתקופה עכשווית יותר לרוח האתר אך החלטתי ש-14 זה מספיק אחורה ואפשר עכשיו לעצור ולהתפנק על השיר המעולה "בשבילי" של הזמרת שירלי צפרי ואף לנבור קצת בהיסטוריה שקדמה להוצאת השיר.

האזינו לשירלי צפרי – "בשבילי"

שירלי צפרי אמנם החלה את הקריירה המוסיקלית שלה בשנת 2003 אך את שורשי המוסיקה הטמיעו בה הוריה, ישעיה ומרים צפרי שהיו ממקימיה של להקת "ענבל", להקת המחול שנטלו בה חלק בני העדה התימנית כשהגיעו לארץ ישראל. מאוחר יותר פעלו הוריה בנפרד תחת השם "צמד צפרי".

שירלי צפרי ששאבה את המוסיקה מבית הוריה, נמשכה לתחום והחלה לדדות מבמה לבמה כבר בצעירותה כשבשלב מאוחר יותר שימשה כזמרת ליווי וזמרת קולות רקע לזמרים מצליחים רבים וביניהם דני סנדרסון,דנה אינטרנשיונל, גלי עטרי ובועז שרעבי ובשלבים מאוחרים יותר שיתפה פעולה עם אמה במופע של שירה ודרבוקה. לאחר שעשתה כל זאת, וגם שאבה השראה משירים לועזיים שאותם אהבה, הרגישה שהיא בשלה להתקדם לשלב הבא ועבדה במשך 4 שנים על אלבום מקורי.

בשנת 2003, כשהסתיימה מלאכת יצירת האלבום, הוציאה צפרי את אלבומה הראשון "חולת אהבה" אשר כלל שירים מוצלחים כדוגמת "מתי תגידי לו", "היינו שנים" ואיך אפשר שלא השיר המעולה "בשבילי" שזיכה אותה להצלחה גדולה ולחיבוק חם מהקהל. באותה תקופה היה נראה ששירלי צפרי הולכת להישאר להרבה זמן, היא הצליחה למקם את עצמה כתגלית השנה והיו כאלו שציפו שהיא תהפוך ל"שרית חדד הבאה" אך בחברת "הליקון" שאצלה היא הייתה חתומה לא מינפו את ההצלחה הזאת ולא "שיחקו על המומנטום" כמו שצריך.

בשנת 2010, לאחר כמעט 7 שנות שתיקה ולאחר שהמשיכה לשמוע מחמאות ושאלות על "מתי תחזרי?" ניסתה שירלי צפרי לחזור לקדמת הבמה עם סינגלים נוספים ואפילו גרסת קאבר לשיר "נכון להיום" של זוהר ארגוב, אך ההצלחה לא הייתה כבעבר.

מאת רותם שמואלי  ·  24 בפברואר 2017
תגיות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פאנל משתמש

קטגוריות

סקר

באיזה מדור הייתם רוצים יותר כתבות באתר?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

תגובות אחרונות