ציון גולן ואדיר כוכבי והשורשים – "ד'יכר אל מחיבה"

הגל האתני שזוכה לאהדה גדולה ושוטף את הארץ מביא אלינו שיתופי פעולה יפים ומיוחדים. הפעם בפינת הקאבר, השיר- "זיכרון האהבה" / DIKR EL MEHEBA / ד'יכר אל מחיבה, בגרסה מחודשת ועדכנית של אדיר כוכבי והשורשים בו הם מארחים את הזמר ציון גולן. השיר שבמקורו נכתב והולחן על ידי אהרון עמרם, מגדול זמרי הקהילה היהודית התימנית ובוצע על ידי גולן בשנת 1995 מתוך האלבום "סלאם סלאם".

גולן חובר אל כוכבי, בוגר האקדמיה למוסיקה של אמסטרדם, חצוצרן, מעבד, מלחין ומפיק כבר למעלה מ20 שנה לחיבור שנשא פרי והוביל את המוזיקאים להקלטת משותפות ולמופע המשלב כמה משיריו של גולן בעיבודים חדשים פרי עיטו של כוכבי.

הקאבר מיטיב לבטא את המוזיקה השורשית התימנית לצד מוטיבים שמקורם בז'אנרי הלאטין-ג'ז וה R&B ומביא איתו מרקם חדש ייחודי וצבעוני. הקאבר, כמו המופע, חובק עולם וסגנונות מוזיקה ומאחד בין תרבויות שונות ובעיקר את זו הישראלית לכדי כור היתוך חדשני לחובבי המוזיקה האתנית.

ציון גולן ואדיר כוכבי והשורשים – DIKR EL MEHEBA ד'יכר אל מחיבה

נגנים: אדיר כוכבי- חצוצרה, עיבודים והפקה מוסיקאלית; תומר ג'ורג' כהן-סקספונים; בן דנציג – בס; יאיר צברי- קולות וכלי הקשה; איתמר אהרון-תופים. צילום: ערבה גל ועמוס עוגן.

תוכלו לראות את אדיר כוכבי והשורשים מארחים, ועושים כבוד לזמר ציון גולן, מגדולי הזמר היהודי תימני ואת הזמר והגיטריסט גיא מזיג במופע שיערך 25.06.2016, במועדון האזור בתל אביב.

מאת נורית פיצ'חדזה  ·  17 ביוני 2016

3 תגובות בנושא “ציון גולן ואדיר כוכבי והשורשים – "ד'יכר אל מחיבה"”

  1. השיר הזה, כמו שירים נוספים בתימנית ושירים של ציון גולן במיוחד, מחזירים אותי שנים אחורה לאירועים משפחתיים בהם ציון גולן היה מושמע בלופים. תודה רבה על הפרסום, הביצוע עצמו נהדר והעיבודים מעולים.

  2. מעולה מפגש בין דורי… כשמוסיקה שורשית פגשת מוסיקה ממקורות אחרים רק טוב יכול לצאת מזה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פאנל משתמש

קטגוריות

סקר

באיזה מדור הייתם רוצים יותר כתבות באתר?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

תגובות אחרונות