נוסטלגיה: מני פרץ – "השושן"

למרות שם משפחתו המבטיח, לא הצליח מני פרץ לפרוץ ולהצליח בגדול כמו חבריו לז'אנר המזרחי אשר נושאים את אותו שם, אך הצלחה לחוד וכישרון לחוד, ולבחור הזה יש הרבה כישרון.

ביום שישי שעבר יצאתי לקנות פיצוחים בפיצוציה קטנה בראש העין וביציאתי מהמקום נתקלתי בפנים מוכרות של אדם גדול שקשה לפספס אשר חלף על פניי. עברו כמה שניות בניסיון לזהות במי מדובר, אך בהגיעי לרכב נפל לי האסימון ומיד פניתי אל הטלפון הסלולרי לנגן את השיר "שירת חיי" של מני פרץ. כבר כמעט עבר שבוע והשיר עדיין מתנגן לי בראש ובנגני המוזיקה. מדובר בשיר איכותי ומרגש, מבוצע היטב על ידי זמר מעולה בעל שליטה יוצאת מן הכלל.

האזינו למני פרץ – "שירת חיי"

מני פרץ

לפני שמני פרץ החל לעסוק במוזיקה, הוא היה חובב גדול של כדורגל ואף שיחק בקבוצת הנוער של מכבי חיפה. גיוסו לצה"ל מנע ממנו להמשיך את עיסוקו בכדורגל והוא החל לחפש כיוון אחר. לאט לאט, הוא נמשך לתחום המוזיקה והחל לשיר בעזרת מיקרופון וטייפ שקנו לו הוריו. עם הזמן, הסתובב מני במועדונים בהם ביקש לשיר לפני קהל על מנת לצבור ביטחון ובשנת 1996 הציעו הוריו לנצל את הפוטנציאל הטמון בו ועזרו לו במימון אלבומו הראשון.

האלבום "שלום לך" היה אלבום הביכורים שלו ובו הוא ביצע גרסאות כיסוי לשירים ביוונית. שנה לאחר מכן הגיע האלבום שהעניק לו חשיפה גדולה יותר והוא "השושן" ששיר הנושא שלו כבש את לב המאזינים והוא מוגש לכם היום כאן באתר הכרם להאזנה. באותם שנים, יצאו זמרים רבים מהז'אנר באלבומי הופעות חיות ומני פרץ לא ישב בחיבוק ידיים ובשנת 1998 הוציא אלבום הופעה ובו שלל מחרוזות. מחרוזות אלו הגיעו עד לאוזניו של המנחה שמעון פרנס שבתגובה פנה אליו על מנת שישתתף בתוכניתו "בטברנה של שמעון פרנס", שם לבסוף הופיע כזמר הבית למשך שנתיים.

האזינו למני פרץ – "השושן"

אלבומו האחרון של מני פרץ יצא בשנת 2001 והוא נקרא "רוחות סתיו". מאז, למשך כ-9 שנים, שמר מני פרץ על פרופיל נמוך ומסיבות שונות, וביניהם עידן האינטרנט שפרץ והקשה על זמרים במכירת אלבומים, כמעט והפסיק את ההקלטות של שירים חדשים ואלבומים באולפן, אך המשיך את פעילותו בתחום השירה והאירועים.

בשנים האחרונות החל מני פרץ בתהליך החזרה אל המוסיקה ושיחרר בין היתר את הסינגלים "אשת חייל" ו-איפה את" בנוסף להשתתפות שלו בתוכנית הריאלטי "סטופ כדור הארץ".

מאת רותם שמואלי  ·  2 במרץ 2015
תגיות:

4 תגובות בנושא “נוסטלגיה: מני פרץ – "השושן"”

  1. זמר מצויין מתגעגע לתקופה הזו ממליץ לכולם על 2 אלבומיו הראשונים.קלאסיקה של מוזיקה מזרחית

  2. באמת זמר משובח, אם שמעון פרנס בחר זו לאחד מזמרי הבית של תוכניתו "בטברנה" – זה כבר אומר הכל.
    אחד מרשימה לא קצרה של זמרים מוכשרים שפרצו שנות ה-90 אך לא הצליחו להתמיד/חזרו בתשובה.
    דוגמאות: עופר בדיחי, איציק הרוש, דוד דהרי, אורן חדד, שרון כהן, לידור יוספי ורונן עניא.

  3. השושן כתב הגדול מכולם , גבריאל סרוסי , בימים אלה הפך לכותב ומלחין מבוקש מאוד , התברך בכתיבה איכותית מאוד שמתאימה לזמרים בעלי עקרונות , בקיצור שלא שרים רק לאוזניים של הצעירים היום , שלא מבינים במוסיקה בגרוש

  4. כותב יפה ומלחין לא רע בכלל , כפי שרשם דוד, לא לדור הצעיר , היום לצערי כולם מחפשים את האוזניים שלהם , הם הקהל הגדול בז׳נר המזרחי , בקיצור בעל המאה בעל הדעה !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פאנל משתמש

קטגוריות

סקר

באיזה מדור הייתם רוצים יותר כתבות באתר?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

תגובות אחרונות