נוסטלגיה: לידור יוספי – "הדרך מתמשכת"

לידור יוספי הוציא לא מעט שירים מוצלחים בקריירה שלו, באלבומו הראשון בין השירים המוצלחים היו "ראש בראש", "נחמה" ו-"ספרי לי ילדה" לצד שירים נוספים וגם באלבום השני היו להיטים טובים וביניהם הדואטים "תני לי" עם חיים משה ו-"השחפים" עם יואב יצחק וגם שיר הנושא "ילד אתה עולם" אשר נכתב על בנו המנוח.

עם זאת, אחד השירים שטיפה הלכו הצידה למרות שמדובר בשיר מעולה הוא השיר "הדרך מתמשכת". רוב השירים באלבומו הראשון של לידור יוספי וגם חלק נכבד מהשירים ממהאלבום השני נכתבו על ידי יוסי בן דוד וזהו למעשה שיר שנכתב והולחן על ידי לידור יוספי בכבודו ובעצמו.

 

האזינו ללידור יוספי – הדרך מתמשכת

האלבום הזה, כמו קודמו, הצליח בגדול ומכר יותר מ-40 אלף עותקים. בשנים שלאחר מכן המשיך להוציא לידור יוספי שירים ואלבומים אך למרות שכמה שירים נחלו הצלחה, באופן כללי הם הצליחו פחות מקודמיהם וההצלחה דעכה. בשנת 2005 חזר לידור יוספי בדגול עם הלהיטים החדשים שלו כשהבולט ביניהם הוא "דלוק עלייך אש" שאמנם לא זכה לפרגון רב ברדיו אך הקהל הוכיח לו שהוא אוהב אותו והקליפ הופיע בערוץ 24 לא מעט פעמים לבקשות הקהל.

מאז אותו להיט לא הצליח יוספי להחזיר את הקריירה שלו למסלול, ולמרות שהוא המשיך לשיר, לשחרר סינגלים ולהופיע בכל מיני הזדמנויות, לצערנו הרב הוא לא זוכה לפרגון לו הוא ראוי בתחנות הרדיו. אני באופן אישי מקווה שדברים ישתנו בקרוב כי לידור יוספי הוא אחד הזמרים הכי חסרים בנוף המוסיקה המזרחית כיום.

מילות השיר

נושא מבט אל האופק
חושב על גלי הים
שוב נזכר בך ילדונת
את כמו חלום שלא נגמר
נושא עיני אל העצב
אל אותו מקום עם סלע אדמדם
שם פורחת הרקפת
היא כמו חלום שלא נגמר

זה כואב הדרך מתמשכת
זה כואב לשוב וללכת
זה כואב כשאת פתאום עוזבת
זה כואב רק בך להתאהב

נושא מבט אל האופק
יושב כותב לך עוד מכתב
בין עצי השלכת
מחכה בך מאוהב
מעבר לים לך נוסעת
אל מקום רחוק שאיש שם לא ידע
מה בליבך את שומרת
אז תני סימן אמרי היכן

זה כואב הדרך מתמשכת…

מאת רותם שמואלי  ·  10 ביוני 2016

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פאנל משתמש

קטגוריות

סקר

באיזה מדור הייתם רוצים יותר כתבות באתר?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

תגובות אחרונות