בנימה אישית: מבול של שירים

לאחר שסיימנו לחגוג עם הלהיטים הקלילים בחודשי הקיץ החמים כל מה שהיה חסר הוא שיר שבאמת יגע עמוק בפנים. כולנו רק חיכינו לחורף, לטיפות הראשונות שיגעו בקרקע על מנת שביחד איתן יגיע מבול השירים,השירים שמחזירים אותנו אחורה לאהבה נכזבת, השירים שאתה מצטט בחיזוריך לבחירת ליבך, או סתם להתכרבל ביחד מתחת לשמיכת הפוך עם כוס חמה ופשוט לאהוב .

אין ספק שזו התקופה של שירי האהבה,לא פעם אני מוצא את עצמי יושב במרפסת מקשיב לטיפות הנוקשות על הגג,מעשן נרגילה ונזכר בתקופות שעברו ,וכמו בסרט נע תמיד ברקע ישנו השיר שהתנגן באותה התקופה.

והנה החורף רק מתחיל להתאקלם באזורנו,אך כבר התחיל מבול השירים ומבחינת כולנו זו ברכה.

כזמר שכבר מכיר את התעשייה שנים, אייל גולן לא חיכה ומיד שיחרר את הסנונית הראשונה, "שוב לאהוב", ולמרות שאני טוען שלפעמים צריך לתת קצת הפוגה ולתת לקהל להתגעגע הפעם מדובר בסינגל קליל ונוגע וכמובן שכבר בכל פינה בארץ כולם מדקלמים אותו.

אייל גולן – "שוב לאהוב"

דודו אהרון – "משהו טוב". ובאמת שיש לו משהו טוב ביד,המילים של דקלה נותנים נוף שונה במקצת בתעשייה שלנו,ובכלל בזמן האחרון יותר ויותר כותבות לוקחות את המושכות ואני רואה בכך משהו מבורך,לאשה יש ראייה שונה משלנו, ושילוב הטקסט של דקלה עם הכוונה המיוחדת של דודו קיבלנו סינגל שציטוטיו מככבים בפייסבוק וחברה נלחמים לשיר אותו בערבי הקריוקי.

דודו אהרון – "משהו טוב"

עומר אדם – "מודה אני", לאחר שהתרגלנו לשמוע אותו "עף" במסיבות או בוכה מגעגועים,עומר אדם עושה צעד משמעותי ובוחר בשיר הודיה ולא אהבה,ואין מישהו שלא יתחבר למילים המשולבות בעוצמה של עומר שפשוט לא נותנים לך מנוח ואתה רץ לעשות replay על השיר.

עומר אדם – "מודה אני"

ישי לוי – "הרוח הגדולה", גם השם וגם האווירה של השיר מתואמים בדיוק לתקופה. ובין כל השירים שיצאו באלבום האחרון מהשבוע שחלף השיר הזה משך אותי קצת יותר מאחרים,שיר שהטקסט בו מעלה את הרף,שיר שההגשה של ישי פשוט גורמות לו לחדור עמוק אל רזי הלב,שהלחן והעיבוד לא צעקניים אלא פשוט ממכרים אותך אליו כמו סם, כל פעם עוד ועוד, וכמה שתרצה לברוח ממנו אתה פשוט לא יכול!

אותי השיר הזה מחזיר לתחילת הכתבה,זה אחד מהשירים שבעוד כמה שנים אביט אחורה והוא יתנגן בראשי וילווה עוד אבן דרך בחיי,בדיוק כמו שעכשיו הוא סוחף אותי אל העבר ומחבר אותי לשירים אחרים.

את הכבוד ליצירה הזו צריך לתת ליוצר דודו מתנה שאחראי על המילים והלחן. דודו, שסומן בכתבה אחרת שלי כאן כאחד המשפיעים הגדולים על המוסיקה בזמן האחרון מוכיח שוב את טענותיי – ואני שואל,איך תצליח להתעלות על היצירה הגדולה הזו?!

ישי לוי – "הרוח הגדולה"

מאת גיא יוסף לוי  ·  19 בנובמבר 2014

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פאנל משתמש

קטגוריות

סקר

באיזה מדור הייתם רוצים יותר כתבות באתר?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

תגובות אחרונות