ביקור בכרם: שרון כהן

אחד הזמרים המוכרים והזכורים ביותר מסוף שנות ה90 הוא הזמר שרון כהן. שרון כהן מוכר לרבים כזמר וכנגן כינור וירטואוז. את דרכו המוזיקלית החל עוד בילדותו בגיל 5, אז קיבל מאביו במתנה סט תופי YAMAHA, זאת לאחר שמכר את הרכב המשפחתי לטובת פיתוח הכשרון שכבר אז ניכר בילדו הצעיר.

שרון החל להופיע במועדונים רבים כזמר, ולעיתים בליווי קלידים שניגן בעצמו. בשירתו ניתן לזהות השפעות אתניות ממוזיקת אגן הים התיכון ומהמוזיקה היוונית.  בקשתו של חבר קרוב להצטרף אליו למועדון חדש שנפתח הביאה את כהן למפגש שהקפיץ את דרכו המוזיקלית – לאחת מן ההופעות הגיע מי שיהיה לעתיד לבוא אמרגנו, עזרא סולימאן. סולימאן, הנלהב מקולו וכשרונו של כהן, יצר איתו את הקשר שהוביל להפקת האלבום הראשון של כהן שיצא בשנת 1997 ונשא את השם "אילו יכולתי". שרון הצעיר, אז בן 23, גרף שלל מחמאות ושמו כזמר מבטיח נסק לאוויר העולם.

האזינו לשרון כהן – "אילו יכולתי"

בין השירים הבולטים והאהובים באלבומו הראשון ניתן למצוא את השיר שנושא את שם האלבום "אילו יכולתי" והשיר "אהבה אבודה". שנתיים לאחר מכן, יצא אלבומו השני והאחרון "שר כל הלילה". אלבום שהכיל שירים חדשים לצד קאברים לשירים מוכרים למיטב הלהיטים של הזמרים זוהר ארגוב, ישי לוי, אבנר גדסי ועוד רבים טובים.

שרון כהן
שרון כהן, 2016

בשנים אלו, שרון אף הספיק לקבל הצעה מלהקת אתניקס סמוך לפרידתם מאייל גולן, אך שיתוף הפעולה לא יצא לפועל, מסיבות שונות. בה בעת, החוזה מול אמרגנו תם ושרון החל יותר ויותר להופיע כנגן כינור ובוזוקי…

האזינו לשרון כהן – "צועניה"

בשיחתי עימו, הופתעתי לגלות כי בנוסף להיותו זמר, הוא בעל כשרונות רבים בנגינה. כהן מנגן על לא פחות מ 12 כלי נגינה שונים וביניהם כינור, קלרינט, בוזוקי ועוד…  כהן ליווה את מיטב הזמרים הגדולים בכינור, דוגמת אייל גולן, שלומי שבת, ליאור נרקיס, ליאור פרחי, ישי לוי, חיים משה, יואב יצחק, אביחי מליחי, נתי לוי, אביהו מדינה, פיני חדד ועוד זמרים ידועים וטובים.

לסיכום הראיון, ענה לשאלתי כי השיר שאיתו הוא הכי מזוהה מוזיקלית הוא השיר "יש כוכב".  עוד הוסיף שהוא "מרגיש, מנגן ושר כצועני", כך אמר בדבריו…

האזינו לשרון כהן – "יש כוכב"

כיום, שרון ממשיך להופיע מעת לעת בנגינתו על כינור וקלירנט ומתעתד ליצור מוזיקה אינסטרומנטלית המלווה בכלים אלו.

מאת נורית פיצ'חדזה  ·  20 ביוני 2016
תגיות:

6 תגובות בנושא “ביקור בכרם: שרון כהן”

  1. אני זוכר בתקופה שלא היה אפשר להשיג שירים בקלות והייתי שומע את המחרוזות שלך ברכב . בהצלחה ידידי

  2. כמה שהוא מוכשר… אין דברים כאלה!!!
    חבל שאנשים לא מבינים במוסיקה

  3. מוכשר ביותר !!! זמר ענק שלא נמצא במקום הראוי לו …מוסיקאי בחסד ..נגן ..אין מילים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פאנל משתמש

קטגוריות

סקר

באיזה מדור הייתם רוצים יותר כתבות באתר?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

תגובות אחרונות