אלבום: עמיר בניון – "קהלת"

לאחר צאת אלבומו האינסטרומנטלי "כוונה תחילה" שיצא לפני כחודשיים, ממשיך בניון לעבוד במרץ רב. הפעם בחר עמיר בפרויקט חדש ומיוחד, והלחין לבדו י"ב פרקים ממגילת "קהלת" שקובצו לאלבום חדש. באלבום, שבא כרצועה אחת, בניון לא רק שר את הפרקים, אלא גם מקריא חלקים מהם, ומכניס נופך נוסף, אחר ומעניין לאלבום.

"קהלת"

עמיר בניון על אלבומו החדש (כפי שפורסם בyoutube):
"תודה רבה לקדוש ברוך הוא ולכל מי שלקח חלק בפרויקט המיוחד הזה. בעזרת השם, "קהלת" נועד להביא דרך המוסיקה, ללא יומרה, את החכם באדם, הוא שלמה המלך, אל לבנו הרגיש והפשוט. היצירה נועדה בעיקר לקרב איש אל רעהו, איש אל עצמו, שכן הוא מלא פרופורציה על החיים – ויותר מכך.

כמו שתשימו לב, הושמטו כמה פסוקים מפרק ד'. האמת היא שהסיבה האמיתית היא חוסר ישוב הדעת. אבל אם כבר מחסירים משהו, ועוד שלא בכוונה תחילה, נוטים לחפש לכך משמעות. המשמעות שאני מצאתי, על פי ערכי הדל כמובן, היא שעבורי אלה הפסוקים הסתומים ביותר. אז נצטט אותם כאן, וכשיגיע התור שלהם להתמזג עם המוסיקה – אנא עשו זאת בעצמכם. ועכשיו לפסוקים: "כי מבית הסורים יצא למלך כי גם במלכותו נולד רש. ראיתי את כל החיים המהלכים תחת השמש עם הילד השני אשר יעמוד תחתיו אין קץ לכל העם לכל אשר היה לפניהם, גם האחרונים לא ישמחו בו כי גם זה הבל ורעות רוח. שמור עצמך כאשר תלך אל בית האלוהים".
האלבום ניתן להורדה בחינם. למי שיש אפשרות לתרום סכום כסף מסוים לצדקה (כמה שהוא רוצה ולאן שהוא רוצה, כמובן), אז אנא שיעשה זאת. ותשתדלו לעשות מעשה צדקה או חסד כזה או אחר.
הפרויקט מוקדש לזכרה של האשה הכבודה, מרים בת-חנה ע"ה (סבתה של אשתי), שנלקחה לבית עולמה בט' כסלו תשע"ד.
ולסיום, טיפ קטן: האזינו כשהטקסט לעיניכם. זה עשוי לעזור להתחבר יותר.

בשורות טובות, וחג חנוכה שמח לכל בית ישראל.

עמיר"

מאת מתן מדמוני  ·  28 בנובמבר 2013
תגיות:

תגובה אחת בנושא “אלבום: עמיר בניון – "קהלת"”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פאנל משתמש

קטגוריות

סקר

באיזה מדור הייתם רוצים יותר כתבות באתר?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

תגובות אחרונות